Mini kongres studenata SFP

• Mini kongres studenata SFP

Na studentskom kongresu održanom na Stomatološkom fakultetu u Pančevu dana 22. marta 2024. godine učešće su uzeli sledeći studenti:

Filip Milutinović
Mentor: Prof. dr Zoran Tambur
Tema: Izolacija i klasifikacija najcescih bakterija usne duplje

Emilija Stanojević
Mentor: Prof. dr Zoran Tambur
Tema: Ispitivanje antibakterijskog delovanja biljnih ekstrakata na neke bakterije usne duplje

Jovana Janković
Mentor: doc. dr Branislava Vuković
Tema: Ispitivanje uticaja pusenja na ph vrednost pljuvacke

Milica Rakočević
Mentor: Prof. dr Vladimir Biočanin
Tema: Anatomaska analiza alveolarne antralne arterije kompjuterizovanom tomografijom konusnog snopa

Katarina Matković
Mentor: Prof. dr Veljko Kolak
Tema: Procena znanja, stavova doslednosti stomatolosk pacijenata u vezi sa antibiotskom terapijom

Zorana Milosavljević, Petar Cabunac
Mentor: Prof. dr Irena Melih
Tema: Uticaj tehnike preparacije kanala korena na pojavu post-operativne osetljivosti kod endodontski lecenih zuba

Nina Ćopić
Mentor: Prof. dr Irena Melih
Tema: Uspešnost razlicitih terapijskih pristupa u resavanju dentinske preosetljivosti vrata zuba

Teodora Milanović
Mentor: doc. dr Katarina Kalevski, dr Danka Bojić
Tema: Stanje oralnog zdravlja kod dece uzrasta od 7 do 12 godina

Uroš Dimitrijević, Anica Joksić
Mentor: doc. dr Jovana Milutinović
Tema: Analiza promene mekotkivnih parametara nakon ortodontske terapije fiksnim aparatom

Petar Cabunac, Zorana Milosavljević
Mentor: Prof. dr Ana Jevremović
Tema: Analiza elemenata osmeha

Sara Todorov
Mentor: doc. dr Miljan Puletić
Tema: Skrining pacijenata za oralnu medicinu primenom velscope lampe u detekciji potencijalno malignih oralnih lezija i benignih promena oralne sluzokoze

Iskrene čestitke svim učesnicima i njihovim mentorima na posvećenom radu, uloženom trudu i vremenu koji su rezultirali izuzetno uspešnim studentskim radovima! Njihova predanost i inovativnost doprineli su obogaćivanju naučno-istraživačke zajednice našeg fakulteta.

Studenti su, pod pažljivim vođstvom svojih mentora, pokazali izvanrednu inicijativu i entuzijazam, istražujući aktuelne teme i prezentujući svoje nalaze sa visokim nivoom stručnosti i profesionalizma. Ovi radovi ne samo da predstavljaju značajan korak u njihovom akademskom razvoju, već i unapređuju celokupno znanje i razumevanje u oblasti stomatologije.

Mentori su igrali ključnu ulogu u usmeravanju i podršci studenata kroz sve faze istraživanja, od početne ideje do konačne prezentacije. Njihovo iskustvo i stručnost bili su neprocenjivi u oblikovanju kvaliteta i relevantnosti studentskih radova.

Ponosni smo na postignuća naših studenata i zahvalni njihovim mentorima za neizmeran doprinos razvoju budućih stručnjaka. Nadamo se da će ovo iskustvo poslužiti kao inspiracija za dalje istraživačke poduhvate i profesionalni razvoj naših mladih akademaca.