60. Kongres studenata biomedicinskih nauka

U periodu od 21. do 25. aprila 2019. godine održan je 60. po redu nacionalni kongres studenata biomedicinskih nauka gde su zapaženo učešće imali i studenti Stomatološkog fakulteta u Pančevu. Troje kolega uzelo je učešće na kongresu: Marija Tomić sa temom “Učestalost različitih indikacija za endodontski tretman u populaciji grada Pančeva” pod mentorstvom docenta dr Veljka Kolaka i komentora dr Ane Nikitović, zatim koleginica Danka Bojić sa temom “Komparacija vizuelno-taktilne metode i laserske fluorescencije u dijagnostici početnih karijesnih lezija” pod mentorstvom Veljka Kolaka i Marije Lalović i kolega Stefan Tešanović sa temom “Kliničko ispitivanje uspešnosti Er:YAG lasera u terapiji dentinske preosetljivosti cervikalne regije zuba” pod mentorstvom docenta dr Irene Melih.

Komisije su pohvalile svaki od radova kao i način prezentovanja svo troje kolega. Kao rezultat dobrog rada naših mladih kolega u saradnji sa svojim mentorima, neposredno nakon studentskog kongresa kolege su dobile poziv za objavljivanje rada u međunarodnom stručnom i naučnom časopisu “Medicinski podmladak” za studente i mlade istraživače sa najstarijom tradicijom u jugoistočnoj Evropi.